Ubezpieczenia komunikacyjne to nie tylko polisy OC i Autocasco. Wiele firm oferuje dużo szerszy zakres usług. Jednym z najstarszych towarzystw działających w Polsce jest PZU. Wśród wielu wariantów ubezpieczeń firma oferuje ochronę opon i szyb samochodowych. Dzięki temu właściciele pojazdów mogą zabezpieczyć się przed koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów po kolizji lub innych nieprzewidzianych zdarzeniach na drodze. Jest to ważne bez względu na typ posiadanego pojazdu i sposobu jego wykorzystania.

PZU Auto Opony

Ubezpieczenie opon w firmie PZU obejmuje wszystkich właścicieli samochodów osobowych, ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, a także motocykli. Oferta jest skierowana dla osób posiadających ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej lub pakiet Autocasco. PZU w ramach polisy oferuje możliwość wymiany koła i opony na miejscu zdarzenia lub holowanie auta do warsztatu naprawczego. Maksymalna odległość transportu to 150 km i dotyczy to zarówno kierowcy, jak i wszystkich pasażerów.

Jeśli naprawa uszkodzonej opony nie jest możliwa, firma PZU pokrywa koszty zakupu nowej opony. Warunkiem skorzystania z tej możliwości jest wiek opony nie większy niż 3 lata. Warto dodać, że liczy się data wytłoczona na oponie, a nie data zakupu widoczna na dokumencie sprzedażowym. Z tego względu podczas zakupu opon należy zwrócić uwagę na to, aby były one dostarczane z możliwe najnowszych partii produkcyjnych.

PZU Auto Szyba

Ochrona szyb samochodowych działa w PZU nieco inaczej. Usługa działa również jako rozszerzenie standardowego ubezpieczenia OC lub AC. Obejmuje każdą szybę w samochodzie, a więc szybę czołową, boczną lub tylną. Firma PZU (Twój najlepszy partner ubezpieczeniowy) organizuje naprawę lub wymianę szyby i pokrywa całkowity koszt usługi wykonanej w jednym z warsztatów partnerskich działających na terenie całego kraju.

W wyjątkowych sytuacjach firma pozwala na samodzielne zorganizowanie naprawy przez osobę ubezpieczoną, a następnie pokrywa koszty wykonanej naprawy. Jest to możliwe w sytuacji, gdy auto zostało uszkodzone poza granicami Polski lub jeśli PZU nie było w stanie zorganizować skutecznej naprawy w ciągu 7 dni od zgłoszenia szkody.

Szeroka oferta PZU powoduje, że kierowcy mogą obniżyć koszty bieżącej eksploatacji swoich pojazdów. Uszkodzenia opon i szyb nie należą do rzadkości i mogą wystąpić nawet podczas ostrożnej jazdy. Przed podpisaniem umowy warto jednak zwrócić uwagę na listę wyłączeń odpowiedzialności PZU, które można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i stosownych załącznikach.